Aktualizacja gry oraz konkurs sponsorowany przez firmę Razer!

insgbrazer

Dziś dzień pełen niespodzianek, nie dość, że deweloperzy uraczyli graczy kolejnym dużym update’em to dodatkowo ogłosili konkurs. I to konkurs nie byle jaki, bo nagrody sponsorowane są przez firmę Razer a jakby tego było mało to dodatkowo każdy ze zwycięzców otrzyma gratyfikację finansową, ale po kolei.

Dzisiejsza aktualizacja w dużej mierze to wynik przeprowadzonej ostatnio ankiety, którą deweloperzy udostępnili graczom. Ankieta zawierała masę szczegółowych pytań, które posłużyć miały za drogowskaz przy kolejnych zmianach a także wskazać istotne elementy nad którymi wypadało by się raz jeszcze pochylić i lepiej popracować.

Przede wszystkim po raz kolejny twórcy gry postawili na kosmetyczne zmiany, które poprawić mają rozgrywkę. To dobrze, bowiem oznacza to ni mniej ni więcej, że gra spełnia oczekiwania graczy i podąża w dobrym kierunku. Mamy zatem poprawione mapy, poprawioną oprawę audio, poprawiony system głosowania oraz poprawiony system zapamiętywania ustawień gry na, który tak często narzekali gracze. Ale mamy też kilka zmian w uzbrojeniu, ot chociażby dodanie grantu typu F-1 dla zespołu rebeliantów czy wprowadzenie nowych lunet dla wybranych broni. Gracze otrzymali również nowy komplet osiągnięcia do odblokowania co z pewnością wielu z Was ucieszy. Pełną listę zmian znajdziecie jak zwykle na oficjalnym forum gry, a teraz pozwólcie, że skupię się na informacji dnia czyli mega wypaśnym konkursie, który zafundowali nam deweloperzy, bo jest o czym pisać!

insgbrazer1

Musze przyznać, że nawet dla mnie, osoby, która blisko współpracuje z zespołem deweloperów ogłoszenie konkursu jest totalnym zaskoczeniem. Z reguły o większości ciekawych akcji wiem z dużym wyprzedzeniem, a tu proszę taka niespodzianka. Ale do rzeczy, bo zapewne ciekawi jesteście na czym polega ów konkurs i jakie nagrody przewidziano dla zwycięzców.

Zadanie konkursowe do łatwych niestety nie należy, bowiem polega ono na stworzeniu autorskiej mapy. Potrzeba zatem posiadać odpowiednią wiedzę lub nabyć ją drogą nauki. Jest jednak o co walczyć, bo nagrody sroce z pod ogona nie wypadły i robią wrażenie. I tak mamy oto:

  • Miejsce 1 : $1,000 Cash, (1x) Razer 14” Blade Gaming Laptop, (1x) Razer DeathStalker Keyboard, (1x) Razer Kraken Pro Headset, (1x) Razer Death Adder Mouse, and the distinction of having their map become an official part of Insurgency.
  • Miejsce 2: $800 Cash, (1x) Razer DeathStalker Keyboard, (1x) Razer Kraken Pro Headset, (1x) Razer Death Adder Mouse, plus the map may be included in the game.
  • Miejsce 3: $200 Cash, (1x) Razer DeathStalker Keyboard, (1x) Razer Kraken Pro Headset, (1x) Razer Death Adder Mouse.
  • Miejsce 4: $100 Cash Prize, (1x) Razer DeathStalker Keyboard, (1x) Razer Kraken Pro Headset, (1x) Razer Death Adder Mouse.

W tak pięknych okolicznościach przyrody i ten…, niepowtarzalnych, przyznać musicie, że robi to wrażenie i zdecydowanie zachęca do wzięcia w udziale. Całość potrwa 2 miesiące, jest zatem trochę czasu by poświęcić go na naukę – w przypadku gdy temat tworzenia map jest nam zupełnie obcy, tym bardziej, że twórcy gry obiecali udostępniać regularnie poradniki dla osób zaczynających swoją przygodę w tej materii (by nie wspomnieć o masie już dostępnych poradników wideo, które znaleźć można w sieci). A dla tych, którzy mają doświadczenie w tego typu projektach pozostaje nic innego jak usiąść i zacząć obmyślać strategię działania i szukać pomysłu na samą mapę.

Wydawać się może, że z góry faworyzowani są w tym przypadku ludzie, dla których jest to chleb powszedni, ale czy aby na pewno? A co gdy to konkursu przystąpi zespół 2-3 osób?, jeden obmyśla scenerię, drugi zajmuje się tworzeniem grafik/tekstur a trzeci składa to w jedną całość. W końcu co dwie głowy to nie jedna a stworzenie dobrej, grywalnej mapy, która zdobędzie uznanie nie tylko jury ale głównie graczy to nie taka prosta sprawa jakby mogło się wydawać. Zważywszy na fakt, że całość oceniana będzie w 4 kategoriach: grywalność, jakość, optymalizacja i oryginalność.

Więcej na temat samego konkursu możecie przeczytać w serwisie GameBanana.com oraz na platformie Steam.

To co?, budujemy zespolik i tworzymy mapę? Pozdrawiam i do zobaczenia na serwerach.

Share
0 0 votes
Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
  • https://insurgency.cupsell.pl/