Pierwsze koty za płoty, czyli jak gra została przyjęta przez graczy

Od oficjalnej premiery minęło raptem 4 dni a gra już wskoczyła na listę bestsellerów na Steam i stale utrzymuje się w topie. Graczy z dnia na dzień przybywa a ich średnia na dzień wynosi blisko 2000. To niezły wynik zważywszy, że gra praktycznie nie posiadała kampanii reklamowej. Serwery rosną jak grzyby po deszczu, matchmaking działa wybornie, choć zdarzają się pewne problemy gdy gracze łączą się z serwerami Linux’owymi…, ahh ten nieszczęsny Linux.

Najważniejszy jednak jest pewien niepodważalny fakt, coraz więcej ludzi grających w konkurencyjne fps’y wypowiada się pochlebnie o Insurgency i zamierza na stałe zagościć na serwerach. Rodzi to jednak pewien problem, na forum gry pojawia się coraz więcej głosów by serwery domyślnie pokazywał ratio K/D oraz by dla graczy była widoczna informacja o likwidacji przeciwnika. Dla weteranów tytułu pomysł ten jest nie do przyjęcia, bowiem kłóci się to z filozofią rozgrywki jaką reprezentuje gra, gdzie cel uświęca środki a pojedyncze statystyki graczy są na drugim planie. Cóż zrobić, takie życie, każdemu nie da się wszak dogodzić i czasem trzeba przyjąć zasady narzucone przez – w tym przypadku – mniejszość. Cała sprawa póki co jest jeszcze dyskutowana a ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła. Warto wspomnieć, że administratorzy serwerów posiadają możliwość włączenia tych komunikatów, jednak większość z nich to stara gwardia, która twardo trzyma się pewnych reguł.

A skoro mowa o serwerach to aktualnie serwis Insurgency.pl posiada 3 serwery, które działają we wszystkich możliwych trybach. Na serwerach włączone jest ratio K/D oraz informacja o likwidacji przeciwnika. Komunikacja głosowa odbywa się przy ustawieniach 3DVOIP. Dostępna jest też komunikacja tekstowa pomiędzy graczami żywymi a poległymi – bez ograniczeń na drużynę. Wybór takiej konfiguracji podyktowany jest po prostu czystą logiką, gdzie na dzień dzisiejszy większość graczy poznaje grę – przy okazji pomaga to w obniżeniu poziomu frustracji. W planach jest również kolejny serwer, skonfigurowany poza listą matchmaking’ową i który swoją konfiguracją nawiązywać będzie do starych zasad Insurgency – czyli coś dla bardziej zaawansowanych graczy. Dostępne będą na nim wszystkie możliwe scenariusze rozgrywki oraz niestandardowe mapy.

Jest też kolejna dobra wiadomość dla klanów oraz społeczności graczy. Jeden z polskich hostingów w najbliższym czasie na 99% wprowadzi do swojej oferty serwery Insurgency. Nazwy hostingu póki co nie podam, aczkolwiek powiem tyle, że serwer owej firmy działa i można na nim grać – serwer został skonfigurowany przez moją skromną osobę i aktualnie testowana jest maszyna na której miałby stać docelowe serwery gry – powiem więcej, serwer stoi na Linux’ie i nie ma z nim żadnych problemów, co z kolei zapewne ucieszy wielu z Was.

Kontynuując wątek serwerowy chciałbym serdecznie polecić ciekawe rozwiązania skryptowe – nie tylko dla serwerów Insurgency, ale dla wszystkich serwerów bazujących na silniku Source, napisane przez niejakiego Daniela Gibbs’a. Rozwiązania te bardzo ułatwiają pracę z serwerami w przypadku gdy myślimy o własnym hostingu i nie dysponujemy zaawansowanym panelem typu TCAdmin.

To tyle na dziś, piszcie, komentujcie, pytajcie. Jeśli natkniecie się na jakieś problemy w pracy serwerów to proszę zgłaszajcie to na stronie o serwerach bądź na grupie Steam.

Pozdrawiam i do zobaczenia na polu walki!

Share
0 0 votes
Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
  • https://insurgency.cupsell.pl/