Szafa Rebelianta, czyli koszulki, bluzy i gadżety

Masz ochotę wyróżnić się w tłumie? Koniecznie zajrzyj do naszego sklepu! Więcej...

Etapy rozwoju

Czyli o tym, jak tytuł ewoluował na przestrzeni ostatnich lat. Więcej...

Zdjęcia i filmy

Obejrzyj multimedialne materiały z gry! Więcej...

Insurgency WIKI

Czyli kompendium wiedzy dla starych wyjadaczy produkcji, jak i osób, które do dziś nie miały styczności z tytułem. Więcej...

New World Interactive

Oficjalna strona twórców gry. Więcej...

 

22.01.2014 – Oficjalna data premiery!

 

A więc stało się! NWI zapowiedziało oficjalną datę premiery Insurgency, wyznaczając ją na dzień 22.01.2014. Na dzisiejszą noc natomiast zaplanowany jest duży update, który ma być ostatecznym sprawdzianem dla gry. Pozostanie zatem sporo czasu by wyłapać wszelkie błędy i niedociągnięcia.

To, że studio NWI zdecydowało się na oficjalne wydanie gry w tym terminie, wydać się może dla niektórych sporym zaskoczeniem. Jednak gdy rozpatrzymy wszelkie za i przeciw, to moment ten wydaje się naprawdę odpowiedni, a to za sprawą zmian, które będziecie mogli odczuć na własnej skórze już dzisiejszej nocy – dla zniecierpliwionych polecam odpalenie gry w trybie Beta i połączenie się z oficjalnym serwerem deweloperów lub uruchomienie lokalnej gry.

Co ważne, sam fakt oficjalnego wydania gry nie oznacza, iż studio zaprzestanie prac nad dalszym udoskonalaniem gry. W planach na najbliższą przyszłość są bowiem zapowiedziane:

 • klasyczne mapy z pierwszej części gry
 • dodanie nowych broni
 • dodanie systemu rankingowego i statystyk gracza
 • rozbudowa funkcji dla trybu obserwatora
 • dodanie wsparcia dla Oculus (wirtualne okulary)
 • implementacja API społecznościowych
 • nowy wygląd graczy – dostosowany do aktualnej lokalizacji rozgrywki (Afganistan, Irak i Somalia)
 • wsparcie dla Steam Machine
 • wsparcie dla Linux’a
 • regularne poprawki i aktualizacje

Jak widać lista jest imponująca i ambitna. Czy i w jak krótkim czasie pozycje z tej listy trafią oficjalnie do gry, zleży paradoksalnie nie tylko od samego zespołu deweloperów ale od Nas samych, graczy. Pamiętajcie, że gra tworzona jest przy ścisłej współpracy ze społecznością skupioną wokół gry i to ona tak naprawdę zadecyduje o końcowym kształcie gry. Im więcej uwag, krytyki, pomysłów, spostrzeżeń, tym lepszy będzie produkt, to dosyć istotne w dzisiejszych czasach, gdzie dominuje tendencja płatnego udostępniania produkty w tzw. kanale wczesnego dostępu.

Przy okazji chciałbym poinformować, że oficjalne forum gry zostało ponownie udostępnione. Prócz starych wątków na forum można znaleźć również odsyłacze do tematów/problemów/zagadnień, które poruszane były na forum Steam podczas prac konserwacyjnych nad oficjalnym forum.

Z wykształcenia dziennikarz i politolog. Z zamiłowania gracz, żeglarz, wielki fan F1, Snookera, Pink Floyd i szeroko pojętego IT. Założyciel i redaktor naczelny serwisu Insurgency.pl.

Facebook Twitter  

Share
0 0 votes
Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
 • http://insurgency.cupsell.pl/