Aktualizacja gry – Beta update #10

[label type=”label” style=”info” title=”Status gry”] Troszkę bez większego wydźwięku czy też echa, dwa dni temu gracze otrzymali kolejny update do gry. Powodem całego zamieszania jest aktualna sytuacja oficjalnego forum, które tymczasowo zawiesiło swoje działania. O ile dotychczasowi użytkownicy mają co prawda wgląd w pełną zawartość forum, o tyle nowi, niezarejestrowani jeszcze gracze otrzymają komunikat by skorzystać z forum na platformie STEAM. Według zapewnień deweloperów, ów stan nie potrwa zbyt długo. Trwają bowiem prace robocze nad konsolidacją wszystkich platform komunikacyjnych. To tyle tytułem wyjaśnienia, a teraz kilka słów na temat samej aktualizacji, która zmieniła znacząco dynamikę rozgrywki, oj zmieniła i to jak! Ale po kolei…

Pierwsze co rzuca się naszym oczom to nieco zmieniony interfejs użytkownika. Teraz gracz wybierając daną klasę, w tle widzi swoją postać – trzeba przyznać, że jest to miłe dla oka, jednak całość UI wymaga jeszcze wielu poprawek. Kolejną kosmetyczną zmianą jest tło muzyczne po wejściu do gry oraz nowa „plansza” z logiem NWI podczas uruchamiania gry.

A teraz to co lubimy najbardziej, czyli zmiany w rozgrywce. Po pierwsze gra jest znacznie szybsza, i mówiąc to mam na myśli naprawdę dużą zmianę w całej mechanice. Dotychczas gracz mógł odnieść wrażenie, że postacie w grze są trochę ociężałe i poruszają się niczym Shrek. Z nową poprawką temat ten przestał istnieć, co cieszy, bo przyznać muszę, że i mnie troszkę drażniła ta sytuacja.

Kolejną nowością tak długo wyczekiwaną przez wszystkich fanów gry jest wprowadzenie funkcji Focus, a mówiąc prostymi słowami jest to wstrzymanie oddechu na krótki dystansie czasowym połączone z minimalnym zawężeniem oraz zbliżeniem postrzeganego pola widzenia. Za powyższą funkcję odpowiedzialny jest ten sam klawisz, który służy graczowi do przejścia z trybu Walk to Run. A skoro już jesteśmy przy tematyce związanej z poruszaniem się w grze, to należy wspomnieć, że zmianie uległa funkcja wślizgu (tzw. Slide). Wprowadzone zmiany ograniczają jego zastosowanie wyłącznie do płaskich powierzchni oraz niwelują anomalia typu wślizg po schodach do góry czy też w kierunku wznoszącego się terenu.

Duże zmiany zaszły również w samej komunikacji w grze pomiędzy graczami – pamiętajmy, że gra w przeciwieństwie do innych gier FPS, wykorzystuje wbudowany system 3DVoip, którego głównym zadaniem jest podniesie realizmu rozgrywki. I trzeba przyznać, że nowe funkcje, które zostały wprowadzone wraz z aktualizacją dają większe pole manewru dla ustawień serwera. A co najważniejsze niwelują wyświetlanie się informacji w interfejsie gracza gdy na serwerze włączony jest AllTalk i z mikrofonu korzysta przeciwnik. Można śmiało powiedzieć, że w końcu cały ten przestrzenny system działa tak jak powinien i zastosowanie go na serwerze z włączonym AllTalk’iem znacznie uatrakcyjnia rozgrywkę.

No i na koniec jak to już mamy w tradycji, zmianami zostały objęte niektóre mapy – zmiany w wyglądzie oraz dodanie nowych trybów rozgrywki, np. District dostępny jest teraz w trybie Push. Ponadto graczom została udostępniona zupełnie nowa mapa Peak, która swoim obszarem bije na głowę wszystkie pozostałe mapy – gorąco polecam, bowiem rozgrywka na tej arenie jest naprawdę epicka.

Pełna lista wprowadzonych zmian dostępna jest pod tym adresem.

Share
0 0 votes
Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
  • https://insurgency.cupsell.pl/