Aktualizacja gry – Beta update #8

Dziś światło dzienne ujrzał kolejny duży update gry. Prócz standardowych zmian do jakich zostaliśmy już przyzwyczajenie, przynosi on graczom kolejne, zupełnie nowe scenariusze rozgrywki – Strike oraz Search and Destroy. Obydwa scenariusze wykorzystują podobny mechanizm rozgrywki, w którym główną rolę, a raczej głównym zadaniem jest zniszczenie bądź obrona wyznaczonych celów na mapie – ściślej mówiąc są to magazyny/schowki z bronią. Ponadto z ciekawszych zmian jakie zostały wprowadzone, warto zwrócić uwagę na nowe animacje postaci oraz poprawione efekty środowiskowe, takie jak dym, ogień, czy chociażby efekty eksplozji. Zmianom uległ również HUD gracza, który praktycznie w całości został przemodelowany.

Duża część wprowadzonych poprawek została tym razem wymuszona za sprawą zmian, które miały miejsce z ostatnią aktualizacją gry – pamiętajmy, że ostatni oficjalny update, wprowadził do gry zupełnie nowe dwa scenariusze rozgrywki. Trudno zatem się dziwić, że dziś deweloperzy raczą Nas garścią poprawek, które są owocem testów z ostatnich tygodni. Na uwagę zasługuje jednak fakt, że w tak krótkim czasie twórcom udało się zaimplementować do gry 4 nowe scenariusze.

Kilka nowych zmian zostało również wprowadzonych w samą konfigurację serwerów gry. Mają one na celu poprawić ogólną wydajność oraz uprościć proces konfiguracji. Niestety i tym razem nie mam dobrej wiadomości dla osób zainteresowanych postawieniem własnego serwera gry na platformie Linux. Gra, a właściwie pliki serwerowe ciągle borykają się z problemem kompatybilności i nie każda dystrybucja Linux’a nadaje się do tego by posłużyć jako platforma serwerowa. O ile w kraju twórców nie jest to jakiś większy powód do rozpaczy – tam większość hostingów oparta jest na platformie Windows, o tyle dla graczy z EU, gdzie dominują rozwiązania na bazie serwerów Linux’owych, jest to już przypadłość, która co tu dużo mówić boli. Jak by tego było mało, w oficjalnym komunikacie dzisiejszego update’u możemy przeczytać, że nie działa on na dedykowanych serwerach linux’owych, a pracę nad poprawką, która umożliwi instalację nowej wersji plików serwerowych trwają i należy się ich spodziewać w nadchodzącym weekendzie.

Wprowadzonych zmian jest naprawdę dużo a co najważniejsze podążają one w dobrym kierunku – i tu po raz kolejny nie da się nie wspomnieć o fanach gry, którzy cały czas swoimi działaniami wspierają zespół deweloperów. A skoro mowa o deweloperach, to serdecznie zapraszam w ich imieniu na cykl otwartych beta testów oraz na cotygodniowe potyczki deweloperskie zatytułowane „Fight Night”. Informacje na temat kiedy i gdzie przeprowadzane są gameplay’e uzyskacie dołączając do oficjalnych grup na Steam’ie:

Pełna lista wprowadzonych zmian znajduje się pod tym adresem. A na zakończenie mały materiał video mojego autorstwa, który być może stanie się oficjalnym backgroundem zapowiadającym eventy livestream z serii „Fight Night”.

Share
0 0 votes
Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
  • https://insurgency.cupsell.pl/