Szafa Rebelianta, czyli koszulki, bluzy i gadżety

Masz ochotę wyróżnić się w tłumie? Koniecznie zajrzyj do naszego sklepu! Więcej...

Etapy rozwoju

Czyli o tym, jak tytuł ewoluował na przestrzeni ostatnich lat. Więcej...

Zdjęcia i filmy

Obejrzyj multimedialne materiały z gry! Więcej...

Insurgency WIKI

Czyli kompendium wiedzy dla starych wyjadaczy produkcji, jak i osób, które do dziś nie miały styczności z tytułem. Więcej...

New World Interactive

Oficjalna strona twórców gry. Więcej...

 

AMD Radeon HD 7990 – Specyfikacja i wydajność karty ujawniona

Na dwa dni przed zaplanowanym terminem oficjalnej prezentacji na rynku kart graficznych Radeon HD 7990 „Malta”, w sieci pojawiła się specyfikacja oraz pierwsze porównanie wydajności najnowszej, dwuprocesorowej konstrukcji, która ma zająć najwyższą pozycję w ofercie firmy AMD. Informacje pochodzą z japońskiej sieci sklepów detalicznych.

Z ujawnionych danych wynika jasno, że firma AMD postanowiła nie czynić żadnych kompromisów, jeśli chodzi o częstotliwości pracy najważniejszych podzespołów karty czyli procesorów. Oba pracują z częstotliwością 1000 MHz, co sprawia, że każdy z nich jest wydajniejszy niż zwykły Radeon HD 7970 i trochę wolniejszy aniżeli Radeona HD 7970 GHz Edition. Pamięci RAM pracują z częstotliwością rzeczywistą 1500 MHz (efektywnie 6000 MHz), co stawia „Maltę” na równi z Radeonem HD 7970 GHz Edition i daje jej przepustowość na poziomie 576 GB/s.

Jeśli chodzi o specyfikację samych procesorów grafiki, to każdy z dwóch układów ma 2048 procesorów strumieniowych, 128 jednostek teksturujących, 32 jednostki ROP oraz 384-bitowy interfejs pamięci RAM. Każdy z GPU ma do swojej dyspozycji 3 GB pamięci RAM, co łącznie daje nam pojemność 6 GB.

Firma AMD przedstawiła również swoim handlowym partnerom, pierwsze informacje na temat wydajności karty, oparte na wewnętrznych testach. Na jednym ze slajdów prezentacji nowego Radeona porównano z kartami Nvidia GeForce GTX 690 (również dwuprocesorową) oraz Nvidia GeForce GTX Titan (jednoprocesorową). Za przykład posłużył test Fire Strike, w trybach Performance i Extreme, z najnowszej edycji programu 3DMark. Jeśli wierzyć testom, którymi szczyci się AMD, to należy uznać, że w trybie Performance nowy Radeon HD 7990 jest o 16% lepszy niż GeForce GTX 690 i o 29% lepszy niż GeForce GTX Titan. W trybie Extreme karta uzyskuje wynik o 15% wyższy niż GeForce GTX 690 i o 31% wyższy niż model GTX Titan.


Nowy Radeon HD 7990 ma mieć, w przeciwieństwie do poprzednika, z góry określoną specyfikację oraz konstrukcję referencyjną. Odróżniać ma się też mniejszym poborem energii oraz mniejszym systemem chłodzenia – dwuslotowym z trzema dużymi wentylatorami. Ponadto posiada wyjście DVI i cztery mini-DisplayPort. Do poprawnego działania karty wymagane jest podłączenie dwóch 8-pinowych wtyczek dodatkowego zasilania.

Opisywany AMD Radeon HD 7990 „Malta” powinien zadebiutować 24 kwietnia, natomiast jego cena wyniesie około 1000 $.

Źródło: TechPowerUp, Hermitage Akihabara, ChinaDIY

Z wykształcenia dziennikarz i politolog. Z zamiłowania gracz, żeglarz, wielki fan F1, Snookera, Pink Floyd i szeroko pojętego IT. Założyciel i redaktor naczelny serwisu Insurgency.pl.

Facebook Twitter  

Share
0 0 votes
Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
robbytodd
robbytodd
8 lat temu

Bardzo fachowo wykonana strona www zarówno pod względem grafiki, jak i merytorycznym.

Jestem pełen podziwu na rzecz autora.

Pozdrowionka 😉

  • http://insurgency.cupsell.pl/