Lots to talk about… – NWI przerywa milczenie i zdaje raport w sprawie nadchodzących zmian

[label type=”badge” style=”important” title=”Ważne”] Prawie dwa miesiące musieliśmy czekać na oficjalny komunikat NWI w sprawie nadchodzących zmian i planów na przyszłość związanych z nową odsłoną Insurgency. Dziś studio na łamach oficjalnego forum, zabrało głos i uraczyło wszystkich fanów porcją świeżych informacji. Najważniejsza z nich dotyczy planowanego przejścia z fazy wczesnego dostępu do fazy beta w okresie bieżącego lata – niestety, na oficjalną datę trzeba jeszcze poczekać. Co zatem czeka Nas w najbliższej przyszłości? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w niniejszym raporcie do lektury, którego gorąco zapraszam.

Spora część zmian planowanych w wydaniu Beta światło dzienne ujrzy w nadchodzącej poprawce, której należy spodziewać się już dziś. Są to między innymi: nowy tryb gry Skirmish, aktualizacje map oraz wsparcie dla nowego systemu botów. Pozostałe nadchodzące zmian takie jak: dostęp do nowej broni, nowy interfejs gracza, wbudowany system łączności, system klas bazujący na uzbrojeniu oraz tryb widza, zostały zarezerwowane dla fazy Beta, z uwagi na ciągle trwające prace.

Nadchodzących zmian w najbliższym update’cie jest przeszło 50. Wśród nich poprawki dotyczące tzw. POV z perspektywy pierwszej i trzeciej osoby, udoskonalone hitboxy gracza, nowe element HUD takie jak, wyświetlanie nazw graczy korzystających z VoIP, czy poprawiony mechanizm dla punktów wsparcia przy zmianie drużyn.

Kolejne ważne zmiany dotyczą dostępnych trybów rozgrywki. I tak, popularny tryb Occupy został usunięty – czy na stałe?, czas pokaże, w końcu był to najbardziej popularny tryb rozgrywki. Tryb Batttel został tymczasowo zawieszony do czasu pojawienia się nowych map, które swoją budową bardziej dostosują się do scenariusza rozgrywki. W zamian za to twórcy oddają nowy tryb Skirmish, który jest wypadkową wszystkich aktualnych trybów, z tą różnicą, że drużyny mają ograniczoną ilość odrodzeń.

Wspominając o planowanych zmianach nie można pominąć tematu sztucznej inteligencji zaimplementowanej w grze. Boty nie mają być zwykłymi durnymi „manekinami” na polu bitwy, jak to często można spotkać w grach typu FPS. Mają one korzystać ze specjalnych scenariuszy, które na bieżąco będą dostosowywać się do sytuacji na polu bitwy. Ponadto, z wprowadzeniem nowej poprawki zostanie udostępniona opcja dodawania botów w trybie PVP – do tej pory boty dostępne były jedynie w trybie Coop.

I to by było na tyle, rzecz jasna NWI cały czas pracuje nad wieloma aspektami gry, a wymieniona część to tylko kropla w morzu planowanego rozwoju. Jeśli do tego dodamy silną aktywność społeczną graczy, to trzeba przyznać, że programiści mają co robić. Natomiast Nam graczom, nie pozostaje nic innego jak czekać na dzisiejszy update i podzielić się swoimi spostrzeżeniami na łamach oficjalnego forum.

Share
0 0 votes
Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
  • https://insurgency.cupsell.pl/