Podsumowanie darmowego weekendu

charts

Wszystko co dobre musi się kiedyś skończyć. Za nami kolejny, darmowy weekend z grą. Tym razem był to jednak weekend wyjątkowy, bowiem twórcy gry postanowili połączyć go z dużą aktualizacją, która wprowadziła wiele nowych elementów do rozgrywki. Jednak największe poruszenie wśród graczy wywołał świeżo zaimplementowany system rankingowy. Pikanterii całej sytuacji dodawał fakt, iż ów ranking nie zawsze działał co wywołało nie małe poruszenie wśród graczy – szczególnie tych graczy, którzy liczyli na szybkie wbijanie kolejnych leweli. Sytuacja była dosyć zabawna, bowiem trafienie na serwer, który poprawnie zlicza nasze postępy to był typowy toto-lotek.

Na szczęście, dziś we wczesnych godzina porannych, deweloperzy opublikowali nowy patch, który naprawić ma całą sytuację. Swoją drogą to trochę dziwne i przerażające – przynajmniej dla mnie, że dziś ludzie grają głównie dla cyferek. W końcu gra powinna przede wszystkim sprawiać przyjemność…, a jak takową przyjemność czerpać z rozgrywki gdy nowy narybek graczy myśli jedynie o ratio K/D i kampi zamiast skupić się na celach poszczególnych scenariuszy? Panowie i Panie, to nie CoD, to nie Battlefield, tu trzeba zapoznać się najpierw z zasadami rozgrywki a nie biegać i strzelać na lewo i prawo.

Nie o tym jednak chciałem pisać, bo to temat, który wymaga oddzielnego omówienia. Rozmawiajmy o grze, bo liczby mówią same za siebie:

  • ponad 200.000 graczy wzięło udział w weekendzie
  • w szczycie na serwerach grało ponad 10.ooo osób
  • #1 miejsce w rankingu sprzedaży na platformie Steam

Powiem tak, to wszystko robi wrażenie nawet na mnie. Nie spodziewałem się takiego zainteresowania grą zważywszy, iż mamy okres wakacyjno/urlopowy. Praktycznie wszystkie serwery chodziły non-stop na pełnych obrotach. Restarty wymuszały się same po przekroczeniu limitu pamięci na jednostkach, ale nawet wtedy gracze momentalnie łączyli się na nowo.

Mnie jednak cieszy duża ilość rodaków, która posmakowała Insurgency. Pozostaje żywić nadzieję, że większość z nich zakupi grę i na stałe dołączy do rodziny rebelii. A potwierdzeniem tych słów niech będzie fakt, iż coraz więcej i częściej wielu z Was,  nieśmiało kontaktuje się ze mną pytając o jakiś klan, bądź proponując mi bym takowy stworzył. Powiem wprost a właściwie przytoczę tu słowa, które zawsze padają z mich ust w takiej rozmowie:

Z ogromną przyjemnością wesprę każdą inicjatywę, udzielę wsparcia technicznego a jak będzie trzeba to i serwer udostępnię pod rozgrywki turniejowe. Sam jednak nie jestem wstanie zająć się wszystkim, potrzeba Nas więcej. Nas, czyli osób, które faktycznie mają chęci i czas by coś budować od podstaw a nie jedynie liczyć na to, że ktoś inny odwali za nich robotę. Być może te słowa w dzisiejszych czasach są zbyt mocne i zbyt zero-jedynkowe, ale prawda jest taka, że każdy by chciał, każdy ma pomysł, ale już nie każdy ma ochotę ten pomysł wdrożyć w życie.

Nadarza się rzadko spotykana w dzisiejszych czasach możliwość uczestnictwa w tworzeniu nowej historii gier FPS. Sceny, która zdominowana została przez tytuły takie jak Counter Strike, Call of Duty czy Battlefield. W Waszych rękach spoczywają wszystkie niezbędne narzędzia by działać: serwery gier, serwer TeamSpeak, forum, polski serwis o grze. Czego więcej potrzeba na zachętę?

Pozdrawiam i do zobaczenia na serwerach!

Share
0 0 votes
Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
  • https://insurgency.cupsell.pl/