Rok, tyle czasu pozostało systemowi Windows XP

Dokładnie 8 kwietnia przyszłego roku Windows XP stanie się systemem operacyjnym, dla którego nie będzie już nowych aktualizacji oraz poprawek. Microsoft nie będzie również udzielał wsparcia technicznego, w postaci pomocy w rozwiązywaniu problemów lub wdrażania tego oprogramowania. Sporą część użytkowników systemu Windows XP stanowi sektor biznesowy oraz duże korporacje, które nie widziały do tej pory potrzeby wymiany na Windowsa Vistę, 7 czy 8. Jednak brak wsparcia technicznego może okazać się dla nich skutecznym bodźcem do przeprowadzenia zmian i skorzystania z nowszego wydania systemu Windows.

Parę lat temu mogło wydawać się, że po klęsce jaką odniosła Vista, to Windows 7 ma szansę na to aby przyśpieszyć śmierć wysłużonego XP-ka. Do dziś jednak ten leciwy system trzyma się mocno i choć jest na emeryturze, to wciąż utrzymuje aktywny tryb życia (ponad jedna trzecia rynku komputerów). Jego duża popularność to problem dla firmy Microsoft, która wolałaby sprzedawać każdą kolejną wersję systemu Windows. Wydanie XP jednak skutecznie blokowało najpierw kupowanie Visty, potem 7, a teraz 8. Popularność wydanego w 2001 roku systemu nie jest też na rękę producentom sprzętu, gdyż także oni przez nią nie zarabiają na sprzedaży nowych komputerów.

To że Windows XP w marcu 2013 roku według firmy analitycznej Net Applications obecny jest na niemal 39% wszystkich komputerów, które łączą się z Internetem wskazuje na to, że wciąż duża grupa konsumentów w nowszych wersjach systemów serii Windows nie widzą niczego, co miałoby ich skłonić do porzucenia XP-ka. Windows XP ma już ponad dekadę i jest to najlepszy dowód na to, że system ten jest wyjątkowy. 11 lat w branży komputerowej to kawał czasu, gdy za optymalną „żywotność” przeciętnego komputera osobistego uznaje się okres od 3 do 4 lat.

Share
0 0 votes
Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
  • https://insurgency.cupsell.pl/