Szafa Rebelianta, czyli koszulki, bluzy i gadżety

Masz ochotę wyróżnić się w tłumie? Koniecznie zajrzyj do naszego sklepu! Więcej...

Etapy rozwoju

Czyli o tym, jak tytuł ewoluował na przestrzeni ostatnich lat. Więcej...

Zdjęcia i filmy

Obejrzyj multimedialne materiały z gry! Więcej...

Insurgency WIKI

Czyli kompendium wiedzy dla starych wyjadaczy produkcji, jak i osób, które do dziś nie miały styczności z tytułem. Więcej...

New World Interactive

Oficjalna strona twórców gry. Więcej...

 

Specyfikacja dysków SSD OCZ Vertex 5

OCZ już od dłuższego czasu przygotowuje się do wprowadzenia na rynek piątej generacji swoich dysków SSD z serii Vertex. Po premierze wspomniane nośniki staną się flagowymi dyskami SSD od OCZ – niektóre źródła mówią, że produkty zostaną umieszczone między serią Vertex 4 a Vector. Nowa serii Vertex 5 trafią do sklepów pod koniec maja bieżącego roku. Początkowo dostępne będą trzy wersje pojemnościowe – 128 GB, 256 GB oraz 512 GB.

Producent będzie chciał powalczyć z konkurencyjnymi nośnikami z serii Samsung 840 Pro stosując politykę „agresywnej wyceny” nowych produktów. Dyski SSD OCZ Vertex 5 będą korzystały z tej samej platformy Barefoot 3, dostępnej między innymi w serii dysków OCZ Vector. Kontroler pamięci wyprodukuje firma Indilinx wykupiona przez OCZ dwa lata temu.

Na płycie PCB znajdą się 20 nanometrowe kości pamięci w standardzie MLC NAND Flash. Można zatem śmiało spodziewać się odczytu danych oscylującego na poziomie 550 MB/s oraz zapisu na poziomie do 500 MB/s w przypadku większych pojemności. Po premierze opisywanych dysków SSD seria OCZ Vertex 4 będzie nadal dostępna, być może w nieco niższej cenie.

Aktualnie nie ma żadnych informacji, czy piąta generacja Vertexa doczeka się modelu o pojemności 64 GB – producenci zamierzają powoli wycofywać się z wytwarzania tak mało pojemnych nośników.

OCZ_Vertex5_1

Źródło: Nordic Hardware

Z wykształcenia dziennikarz i politolog. Z zamiłowania gracz, żeglarz, wielki fan F1, Snookera, Pink Floyd i szeroko pojętego IT. Założyciel i redaktor naczelny serwisu Insurgency.pl.

Facebook Twitter  

Share
0 0 votes
Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
  • http://insurgency.cupsell.pl/