Szybki hotfix a z nim polska wersja językowa

To ju z zaczyna być tradycją dla Insurgency, że po dużej aktualizacji gracze otrzymują małe poprawki, które naprawiają drobne błędy. Tak samo jest i tym razem. Dzisiejsza łatka poprawia wiele drobny aczkolwiek upierdliwych błędów, które drażniły graczy. Przede wszystkim naprawiono hitbox’y, które tak jak wspominałem wcześniej były totalnie zepsute – skutki tego najlepiej odczują gracze lubujący się w trybie Kooperacji, gdzie próba likwidacji bota strzałem w głowę graniczyła z cudem. Usprawniono działanie serwerów w trybie sv_pure, okazało się bowiem, że po ostatniej aktualizacji, serwery nie do końca poprawnie korzystały z tego zabezpieczenia. Jednak najważniejszą zmianą jako otrzymali gracze, to możliwość korzystania w grze w swoim rodzimym języku.

I tak, by grać przy użyciu języka polskiego – bądź każdego innego języka, który dostępny jest dla gry, należy:

  • w kliencie Steam wybrać menu Biblioteka
  • w Bibliotece wybieramy grę Insurgency i klikamy na nią prawym przyciskiem myszy.
  • wybieramy Właściwości
  • ukaże nam się okno menu, w nim przechodzimy do zakładki Język
  • rozwijamy menu i wybieramy język Polski

I w ten oto prosty sposób następnym razem gdy odpalimy grę, oczom naszym ukaże się nasz kochany, piękny język. Na wstępie zaznaczę, że nie wszystkie czcionki będą wyświetlać Wam się poprawnie w trybie czcionki, która użyta została domyślnie w grze. Jest to jedynie aspekt estetyczny, który w żaden sposób nie wpływa na rozgrywkę a wynika po prostu ze specyfiki naszej pisowni. Z informacji jakie posiadam, jest zapewnienie, że z czasem zostanie to naprawione bądź zastąpione inną czcionką w przypadku gdy dla danego języka występują problemy z poprawnym generowaniem napisów.

A skoro mowa o tłumaczeniu to mam do Was gorący apel. Zwrócicie proszę uwagę na wszelkie komunikaty jakie pojawiają się w grze, postarajcie się wyłapać wszelkie możliwe błędy oraz jeśli uważacie, że coś powinno zostać zmienione w tłumaczeniu, to śmiało o tym napiszcie.

Pozdrawiam i do zobaczenia na serwerach.

Share
0 0 votes
Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
  • https://insurgency.cupsell.pl/