Polska wersja językowa dostępna w WorkShop’ie Steam

insmaps_pl_lang

Nie wspominałem o tym fakcie wcześniej – choć wielu z Was pewnie już o tym wie, że polska wersja językowa dla gry dostępna jest od pewnego czasu w Warsztacie Steam. Nie ma jednak róży bez ognia – parafrazując słowa dialogu z pewnej polskiej komedii, bowiem subskrypcja w przypadku tytułu jakim jest Insurgency, nie działa „jeszcze” tak, jak do tego zostaliśmy przyzwyczajeni. Wystarczy jednak podążać zgodnie ze wskazówkami zawartymi w instrukcji, która znajduje się w opisie dodatku w Warsztacie, by cieszyć się najnowszym tłumaczeniem.

Aktualne tłumaczenie, które jest zaimplementowane w grze jest mocno nieaktualne – pewnie nie raz rzuciło się to Wam w oczy. Ciągle zmiany, modyfikacje zarówno samego kontentu gry jak i gameUI, siłą rzeczy spowodowały taki stan. Za wszystko odpowiada wydawca gry, który w ostatnim czasie odpuścił sobie sprawę lokalizacji dla gry skupiając się na dalszym rozwoju tytułu. Mam obietnicę, że z nadchodzącym updatem, który swoją drogą wprowadzi kilka ciekawych rozwiązań, ten stan rzeczy ulegnie zmianie (przynajmniej jeśli mówimy o naszej wersji językowej). Pozostanie Nam zatem jeszcze jeden problem, który dotyczy zaimplementowanych fontów w grze i braku z ich strony obsługi języka polskiego – deweloperzy wiedzą już o tym fakcie, i pozostaje żywić nadzieję, że ta niedogodność również zostanie wyeliminowana.

Wróćmy jednak do tematu, czyli jak skorzystać z najnowszego tłumaczenia dla gry i jak być z nim na bieżąco – nawet gdy gra nie otrzyma przez dłuższy okres aktualizacji. Wszystko co musicie zrobić by posiadać grę w języku polskim, to wejść do Warsztatu Steam klikając w ten link i dokonać subskrypcji przedmiotu. Kolejnym krokiem jest zapoznanie się z instrukcją postępowania w przypadku aktualizacji wersji tłumaczenia. Ważne byście pamiętali o tym, by zmienić język gry na język Polski (robimy to w bibliotece Steam, klikamy na tytuł gry prawym przyciskiem myszki i wybieramy „Właściwości”, następnie przechodzimy do zakładki „Język” i wybieramy Polski).

UWAGA! Procedura kopiowania plików opisana w instrukcji dotyczy również wszystkich tych, którzy po raz pierwszy będą instalowali tłumaczenie.

Mam nadzieję, że poprawiona wersja będzie Wam się podobać. Liczę również na Waszą pomoc w wykrywaniu wszystkich baboli i błędów. Komentujcie, zamieszczajcie swoje propozycje i pamiętajcie, że o jakości tłumaczenia decyduje ilość osób, które bierze w tym udział – co dwie głowy to nie jedna!

Share
0 0 votes
Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
  • https://insurgency.cupsell.pl/